سایت تب موسیقی

سایت تب موسیقی

اخبار
مصاحبه

عضویت در خبرنامه

ایمیل:

3BGBPSW37F8M

بابک جهانبخش

وب سایت

بابک جهانبخش متولد اول فروردین سال ۱۳۶۲ برابر با ۲۱ مارچ ۱۹۸۳ در بوخوم آلمان است.

او از ۵ سالگی نوازندگی پیانو را زیر نظر استاد آلمانی در مدرسه موسیقی آزاد شهر بخوم آغاز نمود و بعد از تحصیلات پدرش و پس از بازگشت به ایران علاقه خود را به موسیقی بیشتر دید و به صورت جدی تر موسیقی شرقی را دنبال کرد. پدر یکی از دوستان او استاد مسعود میردامادی صدای او را شنید و با تایید استعداد و صدای بابک جهانبخش بهترین مشوق او شد و این باعث شد تا بابک جهانبخش شروع خیلی حرفه ای را آغاز کند و دوره های آموزشی جدید را طی کرد و در سال ۷۶ مجوز رسمی خود را از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد که در آن زمان با تایید محمد علی معلم همراه بود و در همان سال یک کار را برای صدا و سیما ضبط نمود. در اوایل، موسیقی بابک جهانبخش سبک پاپ سنتی را دنبال می کرد اما به پیشنهاد یکی از اساتید موسیقی تغییر سبک پاپ سنتی به پاپ را به او دادند و با پذیرش این پیشنهاد باعث شد تا چند سالی وقفه در فعالیتهای او بیفتد. اما در این مدت او به آموزش و فراگیری دیگر دوره های موسیقی پرداخت و سرانجام در سال ۸۲ تولید اولین آلبوم او شروع شد و در سال ۸۴ آلبوم چی شده را روانه بازار کرد و در همان سال هم به عنوان دومین پدیده سال انتخاب شد.

آلبوم دوم او درسال ۸۷ با نام بی اسم، آلبوم سوم او در سال ۸۹ با نام احساس و آلبوم چهارم او در سال ۹۰ با نام زندگی من منتشر شد.

از مواردی که می توان در مورد بابک جهانبخش یاد کرد اینکه او پس از یادگیری پیانو نوازندگی گیتار را نیز فرا گرفت و سپس مبانی آهنگسازی و تنظیم دوره های تئوریک موسیقی را زیر نظر اساتید بزرگ موسیقی همچون مرتضی دلشاد مجتبی میرزاده مسعود میردامادی و... طی کرده و با موفقیت به اتمام رسانده است.

بابک جهانبخش در رزومه کاری خود اجرای چند تک آهنگ مناسبتی را نیز دارد که آنها در آلبوم هایی با نام هشت و خاص ارائه شده است. همچنین او چندین تیتراژ تلویزیونی و سینمایی را نیز اجرا کرده است.

او با برگزاری کنسرت های فراوانی در ایران و خارج از کشور تجربه بسیار خوبی در زمینه اجرای زنده دارد.

آلبوم ها:

- چی شده

- بی اسم

- احساس

- زندگی من

- من و بارون

قطعات:

- تو چشمای منی (ترانه سرا: محسن شیرالی، آهنگساز: بابک جهانبخش، تنظیم کننده: بهزاد گرجی زاده، خواننده: بابک جهانبخش

- بی‌تو می‌میرم (ترانه سرا: یاحا کاشانی، آهنگساز: بابک جهانبخش، تنظیم کننده: بابک جهانبخش، خواننده: بابک جهانبخش

برچسب ها :
آلبوم
اسلام
پیانو
سینما
گیتار
میرزاده
نظر
نهاد
وب
کاشان

زمان : ۸ آذر ۱۳۹۱ ،ساعت ۶:۲۹ ب.ظ | 1161

بازگشت
ایجاد نظر جدید
نام
پست الکترونیک
وب سایت
توضیحات

جستجو: